KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17281028
nr 1728 1028
Anna Gardell-Ericson
(1853-1939), Sverige
Visby ringmur. Signerad. Akvarell, 17x35 cm, yttermått inklusive ram: 32x50 cm
Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 29 september 2025
kl 19:18:54
29/9 19:13:54
29/9 19:14:25
- Klassiska
29 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anna Gardell-Ericson
Läs mer om Anna Gardell-Ericson